Leclerc satte den raskeste tiden i alle treningene og ser ut til å være en favoritt til å ta pole position under kvalifiseringen
Silje Nikoline Fikse Blom
Under helgens siste trening før kvalifiseringen senere i ettermiddag ble det en relativt roligere start på dagen for førerne. Lawson, Hamilton og Hadjar var de første førerne ute på banen, før resten av førerne kom seg ut etter omtrent et kvarter. Colapinto var den første føreren som satte en rundetid i økten, før flere av de andre førerne satte bedre tider.
Begge Red Bull førerne hadde en bedre trening i dag enn gårsdagen hvor de fokuserte mer på å samle data og se hvordan dekkene fungerte ute på banen. Verstappen så ut til å ha en veldig rask bil under seg i dag hvor han fikk lilla i alle sektorene og den raskeste tiden rundt halvveis i treningen, hvor flere av førerne slet med å komme seg nærme nok til å sette bedre tider, før Leclerc klarte å finne nok til å kunne klare å sette en bedre tid enn Verstappen.
Med bare 2 minutter igjen av økten klarte Hamilton å finne veggen ut av sving 4. Bilen traff barrieren med høyre siden av bilen, først med høyre baksiden før dekket på venstre siden også fikk kontakt med barrieren å punkterte. Det ble et rødt flagg som resulterte i at økten ble stoppet og Leclerc toppet tabellen foran Verstappen og Norris.
Kvalifiseringen starter kl. 16.00 lokal tid
Formel 1 Monaco – trening 3:
- Charles Leclerc, Ferrari, 1.10.953
- Max Verstappen, Red Bull, +0.280
- Lando Norris, McLaren, +0.294
- Oscar Piastri, McLaren, +0.445
- Lewis Hamilton, Ferrari, +0.563
- Alexander Albon, Williams, +0.715
- Liam Lawson, Racing Bulls, +0.861
- Carlos Sainz, Williams, +0.940
- Yuki Tsunoda, Red Bull, +0.999
- Andrea Kimi Antonelli, Mercedes, +1.060
- George Russell, Mercedes, +1.113
- Fernando Alonso, Aston Martin, +1.148
- Nico Hulkenberg, Sauber, +1.172
- Pierre Gasly, Alpine, +1.241
- Lance Stroll, Aston Martin, +1.249
- Oliver Bearman, Haas, +1.298
- Isack Hadjar, Racing Bulls, +1.318
- Esteban Ocon, Haas, +1.546
- Gabriel Bortoleto, Sauber, +1.648
- Franco Colapinto, Alpine, +1,898