Hjem Nyheter F3-kvalifisering: Stenshorne kun nummer elleve

F3-kvalifisering: Stenshorne kun nummer elleve

Foto: Dutch Photo Agency

Levert i samarbeid med Parc Fermé

For tredje fredag på rad har Maritnius Stenshorne vært i aksjon i en Formel 3-kvalifisering. Denne gangen er det i Barcelona det hele foregår. 

Martinius Stenshorne startet tilsynelatende godt og rullet inn til en foreløpig tredjetid bak Tasanapol Inthrapuvaskak og mesterskapsleder Rafael Camara. Stenshorne ble dog dyttet ned til åttendeplass da flere førere fullførte sine forsøk. 

På det neste forsøket forbedret Stenshorne seg til en foreløpig syvende tid, men han ble dyttet helt ned til 14. plass. På siste forsøk forbedret Martinius seg til 7. plass, men han ble stadig dyttet nedover listen. Til slutt holdt han seg innenfor topp 12 som nummer elleve. 

Dermed starter Stenshorne som nummer to i lørdagens sprintløp, og som nummer elleve i søndagens hovedløp. I teten var det Rafael Camara som sikret nok en pole position.