I helgens eneste trening ble det en syvendetid for Martinius Stenshorne i Monaco. Det ble trangt i fyrstedømmet, og trafikk ble et vesentlig element i treningen. Nikola Tsolov toppet treningen, mens Tim Tramnitz var nest raskest.
Med cirka ti minutter igjen på klokken kom helgens første rødflagg da Noah Strømsted endte i barrierene ved første sving. Dansken har imponert til nå i år, med to pallplasser så langt i sesongen.
Det ble dermed akkurat litt tid i slutten av treningen for noen raske runder, men dette førte med en god del trafikk. Martinius’ første forsøk ble ødelagt av trafikk, mens hans andre forsøk holdt inn til en syvende tid. Trafikk kommer det til å bli mindre av i kvalifiseringen, der feltet deles i to.