Lando Norris avsluttet fredagens treninger på topp også i FP2 på Yas Marina. McLaren-føreren var i storform og satte en tid på 1:23.082 med soft-dekk, over tre tideler foran tittelrival Max Verstappen.
Norris fikk en bekreftelse på tempoet som kan sikre ham verdensmestertittelen på søndag. Verstappen fulgte nærmest, men Red Bull-føreren klarte ikke å svar på McLarens fart da feltet gikk over til kvalik-simuleringer midt i økten.
Oscar Piastri fikk en tyngre start på helgen. Etter å ha stått over FP1 slet han med balansen i bilen og endte helt nede på 11. plass, nesten sju tideler bak Norris. McLaren jobber videre med set-up gjennom kvelden for å gi australieren et bedre utgangspunkt til lørdag.
George Russell tok tredjeplassen foran Oliver Bearman, som leverte nok et sterkt inntrykk i Haas og skrøt av bilens ytelse. Begge Sauber-bilene sluttet topp seks i sitt siste løp før overgang til Audi, mens Isack Hadjar fulgte på sjuende i Racing Bulls.
Med to økter kjørt og to klare kandidater i toppen, ligger alt til rette for et intenst kvalik- og raceoppgjør om verdensmestertittelen i årets aller siste løpshelg. Norris har overtaket – men Verstappen er fortsatt farlig nær.
